سرويس خواب چيست ؟ سوالي که شايد کمي عجيب به نظر برسد، اما براي داشتن انتخاب و خريدي آگاهانه نياز است که ابتدا به اين سوال پاسخ داده شود.


سرويس خواب يکي از اصلي‌ترين لوازم براي هر اتاق خوابي است. از اتاق خواب معمولي تا اتاق خواب عروس و يا کودک، همه نياز به يک سرويس خواب خوب و راحت دارند. چيزي که آن را هم در جهيزه‌ها مشاهده مي‌کنيم و هم در سيسموني کودک يکي از نيازهاي اصلي به شمار مي‌رود. از آنجايي که سرويس خواب يکي از کالاهاي با قيمت بالاتر نسبت به وسايل ريز ديگر حساب مي‌شود، در خريد آن بايستي دقت کافي داشت و براي اين امر نيز بايستي دانست که سرويس خواب چيست و چه مدل‌ها و انواعي دارد. در ادامه مطلب مي‌توانيد پاسخ اين سوال را دانسته و خريدي آگاهانه و مطابق با نياز خود داشته باشيد.


سرويس خواب چيست ؟


سرويس خواب چيست ؟


سرويس خواب در انواع مختلفي در بازار موجود است. سرويس خواب به شکل گرد، مستطيل، فانتزي عروسکي و انواع ديگر از نمونه‌ها و مدل‌هاي سرويس خواب در بازار هستند. شما به راحتي مي‌توانيد تخت آن را با هر ارتفاعي که علاقمند هستيد تهيه کنيد. تخت خواب بلند، کوتاه دو طبقه و نمونه هاي ديگر از انواع تخت خواب در سرويس خواب به شمار مي‌روند که مي‌توانيد با توجه به سليقه و اتاق خود، بهترين نوع تختخواب را انتخاب کنيد. همچنين پاتختي‌هاي کنار تخت بسته به سليقه شما مطابق با مدل تخت ست شده در بازار موجود هستند که مي‌توانيد آن‌ها را به عنوان جزء جدايي ناپذير سرويس خواب و همراه با آن خريداري کنيد. شما به راحتي مي‌توانيد يک آينه و ميز آرايش نيز به سرويس خواب خود اضافه کنيد. البته لازم به ذکر است که معمولا سرويس خواب‌هاي ارائه شده در بازار ايران همگي شامل اين اجزاء هستند و به صورت يک ست کامل ارائه مي‌شوند، اما در برخي اوقات نيز شما مي‌توانيد سرويس خواب خود را کاملا به صورت سفارشي و مطابق سليقه خود خريداري نماييد.


 


سرويس خواب چيست و چه ويژگي‌هايي دارد؟


 


 


مومات و وسايل سرويس خواب


ابتدا به معرفي وسايل موجود در يک ست سرويس خواب مي‌پردازيم و سپس به دنبال جزئياتي در رابطه با سرويس خواب مي‌رويم. در اين مطلب به صورت کلي اين وسايل را معرفي کرده و در مطالب آتي نيز به طور کامل به سوال سرويس خواب شامل چه چيزهايي مي‌شود، پاسخ خواهيم داد.  • تخت خواب

  • ميز توالت يا ميز آرايش

  • پاتختي

  • کمد

  • آينه

  • مبل پا تختي يا پاف


سرويس خواب چيست ؟


تخت خواب در سرويس خواب


مهم‌ترين کالايي که در سرويس خواب ساخته و طراحي مي‌شود تختخواب است. عموماً تخت خواب‌ها به صورت يک نفره و دو نفره طراحي و ساخته مي‌شوند. اگر سلامتي و ايمني در حين خواب براي شما بسيار اهميت دارد، به شما توصيه مي‌کنيم در خريد يک تخت مناسب نکات اساسي که در ادامه به آن اشاره مي‌شود را به درستي رعايت کنيد. تخت خواب در انواع و اندازه‌هاي متفاوت بسته به نياز افراد در بازار موجود است. اگر به زندگي اشرافي و پر زرق و برق علاقمند هستيد، به شما پيشنهاد خريد سرويس خواب سلطنتي همراه با مدل شيک و جديد مبل استيل و يا مدل جديد مبل دسته منبتي را مي‌دهيم. اين سرويس خواب‌ها عموماً با تناژ رنگ طلايي ساخته و عرضه مي‌شوند و در بين ايرانيان نيز طرفداران بسياري دارند. حال اگر به زندگي مدرن و ساده علاقمند هستيد، تخت خواب‌هاي متنوعي با رنگ‌هاي مختلف و زيبا براي شما موجود است.


تختخواب در سرويس خواب


 پاتختي در سرويس خواب


پاتختي يکي از لوازم جانبي کنار تخت به شمار مي رود که همراه سرويس خواب ارائه مي‌شود. نياز به داشتن يک چراغ خواب در کنار تخت، وجود پاتختي را لازم و ضروري جلوه مي‌دهد و همچنين قرار دادن آب يا قرص و چيزهاي ديگر در کنار تخت، وجود پاتختي را مهم مي‌کند. اندازه و مدل‌هاي پاتختي به سليقه افراد بستگي دارد، اما اکثراً مطابق با تختخواب طراحي و ساخته مي‌شود تا هارموني کلي سرويس خواب حفظ شود. پاتختي دو تايي براي تخت‌هاي دو نفره نيز ساخته شده و مورد استفاده قرار مي‌گيرد و در تخت‌هاي تک نفره نيز معمولا پاتختي تکي ساخته مي‌شود. مي‌توان از کشوهاي پاتختي براي قرار دادن کتاب و لوازمي ديگر که قبل از خوابيدن به آن نياز داريد استفاده کنيد. نوع چيدمان عسلي و محل قرار دادن آن معمولا در کناره‌هاي تخت است، اما افراد بسته به سليقه و فضاي اتاق خواب خود مي‌توانند آن را تغيير بدهند.


 ميز عسلي در سرويس خواب


ميز توالت (آرايش) در سرويس خواب


اگر فضاي کافي در اتاق خواب خود داريد، به شما پيشنهاد مي‌کنيم حتما از ميز توالت براي نظم بخشيدن به اتاق خواب خود استفاده کنيد. استفاده از ميز توالت نيز يکي از نيازهاي هر اتاق خوابي به شمار مي‌رود. قرار دادن برس، سشوار، لوازم آرايشي بهداشتي و ساير وسايل ديگر از مواردي است که نياز به يک ميز توالت را در اتاق خواب مهم جلوه مي‌دهد. ميز توالت اکثر با يک صندلي همراه تهيه و توليد مي‌شود. اين امر سبب استفاده آسان‌تر شما از آينه روبروي ميز توالت مي‌گردد. شما مي‌توانيد روبروي تخت يا در مجاورت تخت از ميز توالت بهره بگيريد. البته در مطالب آينده به طور کامل انواع مختلف چيدمان سرويس خواب را توضيح خواهيم داد.


ميز توالت (آرايش) در سرويس خواب


کمد در سرويس خواب


شايد خريد کمد به همراه سرويس خواب امري ضروري و واجب نباشد. چرا که ممکن است برخي از اتاق خواب‌ها خود داراي کمد ديواري به منظور قرار دادن البسه باشند. برخي از اتاق خواب‌ها هم فضاي کافي به منظور خريد کمد را ندارند براي مثال شايد در يک اتاق خواب 6 متري، که امروزه در بسياري از آپارتمان‌ها کوچک شاهد آن هستيم، نتوان از يک کمد نيز همراه با سرويس خواب استفاده کرد. در اين نوع اتاق خواب‌هاي کوچک 6 متري مي‌توان به جاي کمد از ميز توالت کشودار براي جا دادن البسه استفاده کرد. البته اگر فضاي کافي براي چيدمان سرويس خواب داريد، به شما پيشنهاد مي‌کنيم از کمد ست با سرويس خواب خود استفاده کنيد اين کار سبب مي‌شود اتاقي شيک و زيبا همراه با يک سرويس خواب کامل داشته باشيد.


کمد در سرويس خوابکمد در سرويس خواب


آينه در سرويس خواب


اگر تمايل داشته باشيد براي اتاق خواب خود ست با سرويس خواب آينه تهيه کنيد، بسيار خوش سليقه هستيد. استفاده از آينه در اتاق خواب يکي از رکن‌هاي اصلي به شمار مي‌رود. آماده شدن براي مهماني، سشوار کشيدن مو و خيلي ازکارهاي ديگر همگي در اتاق خواب انجام مي‌شود از همين رو اين وسيله نياز هر اتاق خوابي به شمار مي‌رود. آينه‌هاي سرويس خواب اکثراً از جنس خود سرويس خواب تهيه و ساخته مي‌شوند و به همين دليل اگر شکل کلي سرويس خواب را پسند کرده باشيد، به احتمال زياد از آينه آن هم خوشتان خواهد آمد. اين آينه‌ها معمولا به صورت قدي هستند و اگر تمايل داشته باشيد مي‌توانيد آن را به ديوار وصل کنيد تا از صدمه ديدن آن نيز جلوگيري کرده باشيد.


آينه در سرويس خواب


پاف سرويس خواب


مبل پاتختي سرويس خواب يا همان پاف که از آن در کنار مبلمان نيز استفاده مي‌شود، يکي از مواردي است که براي اتاق خواب‌هاي بزرگ حتما توصيه مي‌شود. اگر اتاق خواب شما کوچک است توصيه مي‌کنيم اين کالا را از ليست خريد خود حذف کنيد، چون احتمالا جلوي دست و پاي شما را خواهد گرفت. مبل پاتختي به شما اين امکان را مي‌دهد براي مدتي قبل از اينکه به تختخواب برويد، تمدد اعصاب و استراحت کنيد. البته برخي از پاف‌ها به صورت صندوقي تهيه و ساخته مي‌شوند و شما به راحتي مي‌توانيد در داخل آن لوازم مورد نياز خود را قرار دهيد و شايد بتوان گفت که اين نوع پاف مي‌تواند حتي براي اتاق خواب‌هاي کوچک نيز مناسب باشد.


مبل پاتختي سرويس خواب يا پاف


ويژگي لوازم موجود در سرويس خواب


براي چيدمان و خريد سرويس خواب بايد به شرايط محيط پيرامون خود توجه کنيم. ما در توکامگ شما را با نحوه چيدمان و انواع لوازم جانبي سرويس خواب آشنا خواهيم کرد.


انواع سرويس خواب


سرويس خواب در انواع مختلفي همانند مبلمان طراحي و ساخته مي‌شود. سرويس خواب سلطنتي، کلاسيک و مدرن از نمونه‌هاي بارز سرويس خواب‌هاي موجود در بازار به شمار مي‌روند. شما بسته به نياز خود و با توجه به سبک دکوراسيون داخلي خانه خود مي‌توانيد از سرويس خواب‌هاي متنوع موجود در بازار بهره ببريد. 


انواع سرويس خواب


ويژگي تخت خواب مناسب در سرويس خواب


از آنجايي که تختخواب مهم‌ترين وسيله در سرويس خواب است، در اين مطلب به معرفي تعدادي از ويژگي‌هاي مهم تختخواب‌ها نيز مي‌پردازيم. سرويس خواب مهم‌ترين رکن اتاق خواب است و تختخواب نيز مهم‌ترين رکن در سرويس خواب. شما بعد از ساعت‌ها کار روزانه نياز به يک استراحت مطلوب براي شروع به کار داريد. از همين رو تخت خواب مناسب گردش خون شما را بعد از دراز کشيدن به خوبي به انجام مي‌رساند و همين امر سبب مي‌شود درد و خستگي شما قدري تسکين يابد. اگر در حين خواب تحرکات زيادي نداريد، ارتفاع بين 55 تا 60 سانتي متر مي‌تواند گزينه مناسبي براي شما به حساب آيد.


ويژگي تخت خواب مناسب در سرويس خواب


تخت مناسب براي فضاي اتاق خواب


اگر شخصي متاهل هستيد و نياز به تخت خواب دو نفره براي اتاق خوابتان نياز داريد، بهتر است تختي با ابعاد مناسب براي استراحت دو نفره تهيه کنيد که هر دو شخص به راحتي روي آن خوابيده و استراحت کنند. قسمت چيدمان رختخواب در تخت بايد به شکلي باشد که سر در بالاترين قسمت تخت که با تاج يا طراحي خاص مشخص شده است قرار بگيرد. همچنين نظافت تخت خواب در گذر زمان يکي از عواملي است که از تجمع باکتري و ميکروب در اطراف آن جلوگيري مي‌کند. از همين رو توصيه مي‌شود تختي انتخاب شود که ارتفاع آن حداقل 30 سانت از زمين فاصله داشته باشد تا جارو برقي به راحتي براي نظافت در زير آن قرار بگيرد.


تخت مناسب براي فضاي اتاق خواب


جنس تخت خواب سرويس خواب


امروز سرويس خواب با تنوع بسيار زيادي در طرح و جنس در بازار موجود است. هر کسي با هر سليقه و نيازي که دارد، مي‌تواند تخت خواب و سرويس خواب مد نظر خود را تهيه کند. سرويس خواب عموماً از جنس ام دي اف، چوب و ف طراحي و ساخته مي‌شود که باز هم با توجه به سليقه و البته نوع طراحي و دکوراسيون اتاق خواب خود مي‌توانيد آن را انتخاب کنيد. جنس رويه تزئيني تخت و لوازم جانبي آن نيز عموماً از پارچه و چرم تهيه و ساخته مي‌شود. فارغ از جنس تختخوابي که خريداري کرده‌ايد، مي‌توانيد از شال تخت نيز براي تزيين آن و داشتن دکوراسيوني متفاوت استفاده کنيد.


 جنس تخت خواب سرويس خواب


شرکت‌هاي سازنده سرويس خواب


سرويس خواب در گذشته در کشور به دليل بالا نبودن مرغوبيت آن و از طرفي به دليل سنتي بودن زندگي‌ها طرفداران زيادي نداشت. از همين رو اغلب سرويس خواب از کشورهاي اروپايي و ترکيه به داخل کشور وارد مي‌شد. اما کم کم با بالا رفتن قيمت دلار، و از طرفي حمايت و توجه مردم به کالاهاي داخلي، امروزه شاهد افزايش قيمت واردات در کشور هستيم. از همين رو واردات به نفع توليد کننده‌هاي داخلي بسيار نسبت به گذشته کاهش پيدا کرده است و توليدکننده‌هاي داخلي نيز اين اعتماد را بي پاسخ نگذاشته و سرويس خواب‌هايي با جنسي حتي مرغوب‌تر از جنس‌هاي خارجي توليد مي‌کنند که همواره با رضايت مشتري همراه است. با وجود متريال‌هاي خوبي که امروزه در زمينه ساخت سرويس خواب داخلي استفاده مي‌شود، بازار توليدات داخلي نسبت به گذشته رشد بيشتري را شاهد بوده است و در بازار به ندرت شاهد سرويس خواب‌هاي وارداتي و خارجي هستيم. چرا که سرويس خواب‌هاي توليد داخل، به راحتي قابليت رقابت با توليدات خارجي را دارند.


شرکت‌هاي سازنده سرويس خواب


سرويس خواب اتاق کودک


با توجه به اين که اين روزها تنوع در سرويس خواب اتاق کودک بسيار زياد شده است و از طرفي نيز آرامش و کيفيت خواب کودک تاثير زيادي در رشد مناسب وي دارد، بهتر است قسمتي از مقاله سرويس خواب چيست را نيز به سرويس خواب اتاق کودک اختصاص دهيم. شما به راحتي مي‌توانيد تخت با هر تمي که بخواهيد براي کودک دلبندتان سرويس خواب تهيه کنيد. تخت خواب‌هاي شبيه به ماشين، عروسک و مدل‌هاي ديگر نمونه‌هاي بارز اين مدل تخت‌هاي مدرن به شمار مي‌روند. همچنين متناسب با جنسيت کودک خود نيز مي‌توانيد رنگ آن را مشخص کنيد. سرويس کودک همانند سرويس خواب بزرگسال از کمد، آينه، عسلي، تخت و در صورت نياز همراه با ميز مطالعه در دسترس است. اگر فضاي کافي در منزل نداريد مي‌توانيد از تخت‌هاي طبقه‌اي براي کودکان دلبندتان استفاده کنيد.


سرويس خواب اتاق کودک


سرويس خواب ايده آل چه سرويس خوابي است؟


سرويس خواب‌هاي متنوعي در بازار موجود هستند که بسته به نياز و سليقه خود و با توجه به نکات ارائه شده در اين مطلب و در قالب پاسخ به سوال سوريس خواب چيست امکان تهيه آن براي شما مهيا شده است. از همين رو بايد در انتها بايد به اين نکته اشاره کرد که جداي از متريال و جنس مرغوب و باکيفيت که در زمان خريد يک سرويس خواب ايده آل بايد به آن توجه کرد، توجه به تناژ رنگ و طرح، عواملي‌اند که به سليقه افراد بستگي دارد. به شما پيشنهاد مي‌کنيم از ذوق و سليقه هنري خود به منظور چيدمان چشم نواز بهره بگيرد و تنها براي کالاي با کيفيت هزينه لازم را انجام دهيد.


نظر شما در مورد مناسب‌ترين و بهترين سرويس خواب چيست ؟ چه نوع سرويس خوابي را براي اتاق خود ترجيح مي‌دهيد؟


منبع : توکامگ

سرويس خواب چيست و چه ويژگي ها، مدل ها و وسايلي دارد؟

خواب ,سرويس ,تخت ,اتاق ,نيز ,کنيد ,سرويس خواب ,اتاق خواب ,در سرويس ,در بازار ,خواب در ,تمايل داشته باشيد ,سليقه افراد بستگي ,بازار موجود هستند

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

فسفرپلیت چهارده گلستان_بازی،فیلم،سرگرمی،تفریحی ایران سایت زبان شناسی همگانی دانلود نمونه سوالات درسی انواع بلوک ساختماني harmonicanasim بتن و فرآورده های بتنی بروزکالا رمز جی تی ای 5